Небольшая облачность  27°С,   Небольшая облачность
1 $ = 26.19 грн, 1 € = 29.84 грн

Вітальне слово народного депутата України Віталія Барвіненка

12-10-2018 12:34:07
 Вітальне слово народного депутата України Віталія Барвіненка

До свята Покрова Пресвятої Богородиці, днів українського козацтва та захисника України, ювілеїв і річниць заснування сел Шабо, Бритівка і Старокозаче, селища Сергіївка.

 

Шановні земляки!

Наближається святий день для нашого краю і Держави, де Свято Покрова Пресвятої Богородиці століттями залишається одним з головних. Під її небесним омофором наш народ боронить свою землю задля подальшого розвитку, можливості продовжувати плідну працю заради щастя прийдешніх поколінь народу України.

Покрова - надважливий день для нашого славетного козацтва, без військових звитяг якого була би неможливою новітня історія Української Бессарабії. Для історії нашого краю козацтво – невід’ємна і героїчна складова. Від перших походів кошових отаманів Запорізької Січі на турецькі фортеці Аккерман і Кілія до розбудови краю, починаючи з кінця XVIII століття.

Дунайське, Чорноморське, Буджацьке військо - ці слова багато можуть розповісти про захист нашої землі, про облаштування її кордонів, вправну військову службу. Про це нагадують назви козачих фортець-паланок, найменування багатьох населених пунктів краю, заснованих українськими козаками. Це - жива історія. Її традиції впевнено продовжує сучасне Буджацьке козацтво, яке користується заслуженим авторитетом і повагою.

Свято Покрови сповнене особливого змісту для кожного захисника єдності нашої Держави: бійця на блок-посту, воїна, що стоїть на варті нашого спокою, кожного, хто щиросердечно допомагає нашим захисникам боронити Україну.

В такий день найбільш гостро усвідомлюєш велич традицій військового подвигу українців і священний обов’язок залишатися гідними ідеалам боротьби наших предків. І дуже символічно і природньо, що дні шанування козацтва та захисників України припадають на цю святу дату. Таке поєднання породила сама наша історія, яка продовжує писатися сьогодні.

Нині у Буджаку відновлюється і модернізується розгалужена військова інфраструктура, яка на превеликий жаль занепадала роками. Зростає кількість частин і гарнізонів, вибудовується нова система реагування та управління. Показово, що у цій справі військові завжди можуть розраховувати на щиру підтримку населення не тільки добрим словом.

Під святим і людським захистом триває життя населених пунктів краю. Для деяких з них цей осінній тиждень теж є особливим. Він розпочався зі святкування 129-ї річниці заснування селища Сергіївка - головного осередку курортно-лікувальних технологій Буджаку.

Впевнений, що Сергіївці по силам отримати довгоочікуваний статус курорту національного значення. Зрозуміло, що шлях цей не простий, але визнання унікальних можливостей Сергіївки державою - мета, що вартує великих зусиль.

На Покрову 191-шу річницю заснуванню відзначить Старокозаче. Тут зійдуться три важливі свята - власне, козацьке і духовне, що природньо для славного села, заснованого українськими козаками. Дуже важливим є то, що сьогодні Старокозаче демонструє вельми позитивну динаміку. Не випадково навколо нього добровільно об`єдналися усі навколишні села.

Це і продовження давньої традиції, бо Старокозаче завжди залишалося центром тяжіння - і як важлива ланка в адміністративній системі козацького краю, і як головний пункт одного з районів Ізмаїльської області. Її розвитком стало створення вельми перспективної Старокозацької об`єднаної громади, яка впевнено дивиться у завтрашній день.

Великі сподівання небезпідставно пов`язані з Шабівською об`єднаною громадою - найбільшою серед сільських на півдні України. На Покрову свої дні народження відзначать два її населені пункти - Шабо та Бритівка. Центральне село відсвяткує значний ювілей - 230-ту річницю заснування. Безперечно, згадають і засновників - французьких та німецьких колоністів з Швейцарії, славних трударів місцевих господарств, що творили і творять історію успіху. 195 років виповниться Бритівці, де теж спромоглися зустріти ювілей помітними досягненнями.

То ж, хай вічно цвіте наш край, вся Україна під Покровом Пресвятої Богородиці! Від чистого серця бажаю наснаги, сил і впевненості, мирного неба над головою, щастя і затишку в ваших домівках!